Jak długo muszę nosić te pończochy?

Dzień dobry przed 4 miesiącami miałam operację żylaków prawej kończyny od tej pory noszę pończochę o drugim stopniu kompresji. Przez jak długi czas będę musiała ja nosić, jest niewygodna zwłaszcza teraz, kiedy jest coraz cieplej. Z góry dziękuję za odpowiedź. Adriana

Dzień dobry,

Nie da się jednoznacznie określić jak długo należy stosować pończochy. Zwykle zależy to od stopnia zaawansowania żylaków i metody jaką były leczone,. Dlatego o tym, jak długo, decyduje chirurg wykonujący zabieg. Zwykle, w przypadku operacji chirurgicznej, wynosi on od 3-6 miesięcy.

Noszenie pończoch, kiedy robi się cieplej, jest uciążliwe. Należy jednak pamiętać, że to właśnie wtedy żyły najbardziej się rozszerzają, a opuchlizna nóg może narastać. Dlatego tym bardziej nie należy rezygnować z pończoch. Warto zapoznać się z ofertą pończoch uciskowych marek z górnej półki, ponieważ dysponują produktami dedykowanymi na ciepłe dni, wykonanymi z cieńszego materiału).

Z wyrazami szacunku, lek. Maciej Antkiewicz Ars Estetica Klinika Medycyny Estetycznej i Laseroterapii Oddział we Wrocławiu ul. Powstańców Śląskich 56a/2 I tel. +48 71 70 70 993 I mail: wroclaw@arsestetica.pl