Jak długo po kuracji antybiotykowej należy stosować dodatkową antykoncepcję?

Witam. Stosuje tabletki madinette,dzisiaj 7 tabletke.Od dzisiaj takze z powodu zapalenia gardla stosuje antybiotyk bioracef.Jak dlugo po zakonczeniu antybiotyku (kuracja 7 ddniwa)i czy wogole powinnam stosowac dodatkowa antykoncepcje.Bo rozumiem ze w trakcie przyjmowania istnieje taka koniecznosc.Zrodla podaja sprzeczne informacje. Dziekuje za odpowiedz

Lek. Tomasz Budlewski

Sadze najlepiej jeszcze przez 2 tyg po kuracji dodoatkowe metody antykoncepcji mechanicznej