Jak leczy się subkliniczną niedoczynność tarczycy?

Witam, problem polega na tym, że moje TSH podwyższa się porą jesienną-zimową, badałem je na bieżąco przez dwa lata i zawsze było podwyższone (5,5-5,7 przy normach w laboratorium do 4,2), natomiast hormony fT3 i fT4 są w normie (ft4 19,07 przy normie do 22 i przy TSH 5.580) w innym badaniu zaś fT4 16,11 przy normie do 21 i ft3 5,46 przy normie do 7.7 i TSH 5,790. Przeciwciała Anty-TG 10 przy normie <=64.Tarczyca na USG 2 lata temu miała pojemność 9,9ml, to chyba dość mało jak na mężczyznę? 9 lat temu na USG lekarz stwierdził ze mam dość małą tarczycę jak na swój wiek.Mam dość dużo symptomów problemów tarczycowych - i tu się rodzi moje pytanie.Lekarz endokrynolog zalecił leczenie euthryoxem 25 na zimę, ale mam wciąż wątpliwości co do tego leczenia - hormony przecież są w porządku, czy to aby na pewno jest odpowiednia decyzja?Czytałem dużo, że przy TSH <10 i subklinicznej niedoczynności tarczycy raczej nie wdraża się takiego leczenia. Wizytę u lekarza mam dopiero za miesiąc, dlatego pytam teraz.

Lek. Tomasz Budlewski

a jakie są objawy?

Jednocześnie przepraszamy za dłuższy niż zwykle okres oczekiwania na odpowiedź.