Jak leczyć bóle przełyku przy rozszczelnieniu wpustu przełyku?

po dwóch badaniach gastroskopowych mam ciagle bóle w przełyku oraz po każdym posiłku boli mnie i rozpiera w mostku stwierdzono rozszczelnienie wpustu przełyku i to tyle lekarz przepisał tylko esomeprazol 40 i już koniec to jest jego zdaniem kuracji a ja nie mogę jeść i ciągle chudnę czy to normalne dziękuję za odpowiedz

Ewa Gonia Dietetyk, Tychy

Powinna Pani skonsultowac się z dietetykiem.
Konieczna jest odpowiednia dieta , która będzie zapobiegać cofaniu się treści żołądkowej. Są to chude ryby, chude mięsa,wołowina, chude przetwory mleczne.Polecam siemię lniane.
Powinna Pani jeść bardzo regularnie (co 3 h/ 5 posiłków) i jeść powoli:)
Pamiętać proszę o wypijaniu min 2l wody dziennie najlepiej niegazowanej.