Jak leczyć fobię społeczną i problemy z niską samooceną?

Mam problem dotyczący mojej psychiki.W 2014r dopadła mnie fobia spoleczna. Rok później zdecydowałam się pójść do psychologa, bo naprawdę ciężko mi było funkcjonować.Miałam różne testy, rozmowy. Depresja, osobowość borderline, fobie i nerwica lekowa. Jednak mam wciąż problem z samopoczuciem, z hustawkami nastroju, raz się śmieje, raz płacze albo "śmieje się płacząc", myśli samobójcze, roztrzesienie, nadwrażliwość,ogólnie problemy ze swoją osoba, niska samoocena. Proszę o pomóc

Zaburzenie borderline jest trudne do leczenia i wiąże się z dużym nakładem pracy, samozaparcia i motywacji. To, o czym Pani pisze to osiowe objawy tego zaburzenia. Zatem by się pozbyć tych trudności należy kontynuować psychoterapię i przygotować się na to, że będzie to długa i trudna droga. Lecz na jej końcu znajdzie Pani satysfakcję, więc warto się starać. Pozdrawiam

Witam,

Problemy z "samopoczuciem", które Pani opisała wiążą się przede wszystkim z zdiagnozowanym już u Pani zaburzeniem borderline. Aby poradzić sobie z tymi objawami konieczne jest kontynuowanie terapii, choć w przypadku tego zaburzenia - terapia jest długoterminowa i może wydawać się na początku mało efektywna warto ją kontynuować.

Pozdrawiam,
Małgorzata Mazurek

Witam
Leczenie borderline jest trudnym procesem,
gdyż wymaga czasu, cierpliwości i prawdziwego
zaangażowania zarówno ze strony terapeuty
jak i pacjenta. Ważne jest także samodyscyplina
i przestrzeganie zasad.
Jednak zachęcam Panią do kontynuowania
psychoterapii, gdyż w połączeniu z farmakoterapią,
jest ona dla Pani szansą na lepsze funkcjonowanie.
Pozdrawiam serdecznie

Witam Panią,
ja osobiście trzymałabym się swojego psychologa i z nim razem pracowała nad podniesieniem samooceny. Trudno jest odpowiadając w paru zdaniach podpowiedzieć jak to się robi. Trzeba rozmawiać o tym ze specjalistą i on podpowie. Ale też trzeba pracować pod jego kierunkiem.
Życzę wszystkiego dobrego.
Pozdrawiam, Alicja M. Jankowska
http://psychoterapie-szczecin.pl