Jak leczyć nawrotowe bóle brzucha?

Od paru lat zmagam się z bólami brzucha niezależnie gdzie się znajduje czy jestem w domu czy poza. Zaraz po przebudzeniu czuje okropny ból brzucha czasem potrafi wybudzic mnie ze snu i od razu muszę iść do toalety. Muszę tam spędzić od 20 do 30 minut i nie jest to pełne wypróżnienie muszę jeszcze pójść ze 2 razy. Jeżeli nie wypróżnie się w toalecie z rana do końca to potem meczy mnie ból cały dzień, jedynie nie odczuwam bólu jak jestem czymś zajęta. Zwykle stolec ma postać biegunki lecz czasem jest normalny. Byłam u kilka doktorów robiłam badania USG I wiele innych i nic nie wykazywało na jakąś chorobę, lekarze mówili że to może być że stresu i przepisywali melise I tym podobne lecz ja stresu nie wyczuwam i nie denerwuje się przed pójściem do szkoły czy na inne wyjścia. Pod wieczór zawsze o tej samej porze zaczynają mi doskierwac gazy na bieżąco się ich pozbywam lecz nawracają.

Jeśli lekarze wykluczyli somatyczne podłoże zaburzeń, może to wskazywać na ich emocjonalne, psychologiczne pochodzenie (nie tylko stresowe). Zachęcam zatem do podjęcia konsultacji z psychologiem, a w razie potrzeby także psychoterapii.