Jak leczyć piski i dzwonienie w uszach?

Witam.Od kilkunastu lat męczę się z piskami i dzwonieniem w uszach.Mam też nadwrażliwość słuchową.Ostatnio kupiliśmy urządzenie odstraszajace na myszy ,które to wydaje dźwięki niesłyszalne dla człowieka a słyszalne dla zwierząt ,które ma odstraszać.I wszystko byłoby ok...gdyby nie fakt że gdy zbliżam się do tego urządzenia to zwiększa mi się pisk w uszach.,.jak to możliwe?czy jest na to jakieś wytłumaczenie?bo to trochę dziwne..dodam że nikt oprócz mnie tego nie słyszy.Oprocz tego mam ubytek na wysokich częstotliwościach i z niezrozumiałej przyczyny tracę słuch.

Redakcja abcZdrowie

Szanowna Pani,

Rozumiemy Pani obawy związane ze stanem zdrowia. Występujące objawy na pewno mogą obniżać jakość życia, powodując dyskomfort każdego dnia.

Najistotniejszym krokiem byłoby ustalenie dokładnej przyczyny takiej dolegliwości, aby móc wdrożyć właściwe leczenie.

Nie wspomniała Pani, czy występują pewne choroby przewlekłe, jak: cukrzyca, nadciśnienie, czy niedoczynność tarczycy, wymagające stałego leczenia. Niektóre leki mogą wpływać na stan zdrowia, dlatego mogłyby być to przydatne informacje.

W pierwszej kolejności zalecamy Pani konsultację z lekarzem laryngologiem oraz neurologiem. Niezbędne mogłoby się okazać badanie tomografii głowy oraz ucha środkowego. Dodatkowo warto wykonać badanie słuchu u audiologa. Taki komplet badań powinien wykluczyć bądź potwierdzić wszelkie zaburzenia ze strony słuchu.

Można również odbyć wizytę u lekarza neurologa, który oceni, czy nie występują zaburzenia ze strony błędnika.

Życzymy Pani szybkiego powrotu do zdrowia!

Zachęcany także do zapoznania się z poniższymi artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/pisk-w-uszach-przyczyny-objawy-i-leczenie

https://portal.abczdrowie.pl/jakie-sa-objawy-zapalenia-blednika

https://portal.abczdrowie.pl/uraz-cisnieniowy-ucha

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.