Jak leczyć podwójną macicę?

Witam, Od kilku miesięcy staramy się o dziecko. W lutym mój cykl trwał 60 dni więc poszłam do ginekologa, zbadał mnie bardzo dokładnie, poświęcił mi godzinę i stwierdził, że wszystko jest okej, ale wykrył podwójną macicę. Wszystko dokładnie mi wytłumaczył opisał zdjęcia usg i wypisał Duphaston na wywołanie miesiączki. Po wystąpieniu miesiączki znów mój cykl trwał już długo więc poszłam do innego ginekologa od którego wyszłam po 20 minutach, stwierdził po wykonaniu usg PCOS, trochę mnie tym przestraszył (nie mam innych objawów - takich jak nadwaga, problemy ze skórą itd.) Co dziwne nie stwierdził podwójnej macicy. Wcześniej miewałam bardzo regularne miesiączki, po 2 latach stosowania antykoncepcji odstawiłam ją w lipcu i wciąż miałam regularne cykle. Nie przepisał mi Duphastonu, kazał czekać aż miesiączka wystąpi naturalnie. Nie wiem już czy to dobrze, czy powinnam pójść na trzeciego ginekologa?

Lek. Michał Lenard

Sugeruję kolejną wizytę u ginekologa, który Panią zbada, określi, czy ma Pani PCOS i podwójną macicę, czy nie i poszuka przyczyny zaburzeń miesiączkowania, a następnie zdecyduje o ewentualnym leczeniu. Pozdrawiam!