Jak leczyć problemy z ciśnieniem u 46-latka?

Witam Mieszkam w niemczech i miałem problemy z ciśnieniem ale ostatnie dwa lata ciśnienie było stabilne na poziomie 130/80 dodatkowo brałem też aspirynę 100mg na rozrzedzenie krwi. Dnia 7 lutego odbyłem kontrolę kardiologiczną echo i ekg obciążeniowe w celu odstawienia aspiryny przed operacją dużej przepukliny pępkowej planowanej na 13 lutego.Kontrola wyszła dobrze odstawiłem aspirynę i operacja się odbyła 13 lutego. Cały pobyt w szpitalu siedem dni brałem zastrzyki przeciwzakrzepowe dwa razy dziennie. W dniu wyjścia ze szpitala 20 lutego oznajmili mi że mogę znowu brać aspirynę, więc zacząłem. Po wyjściu ze szpitala po trzech tygodniach po wstaniu z łóżka dostałem krwawienia z nosa szybko ustało zmierzyłem ciśnienie było 140/90, po godzinie znowu dostałem krwawienia przy myciu twarzy też szybko ustało .Następnie wieczorem gdy leżałem w łóżku zakasłałem i znowu krwawienie ale już miałem duży stres i nie mogłem zatamować, syn zawiózł mnie na szpital byłem zdenerwowany zmierzyli mi ciśnienie było 184/115 dostałem krople pod język i zastrzk dożylny założyli mi tampony i kazali jechać do innego szpitala gdzie była laryngologia po dojechaniu na miejsce około 25 minut weszłe na salę zabiegową usunęli mi tampony i zemdlałem. Ocknąłem się pod kroplówką jak zeszła ciśnienie miałem 135/95 to puścili mnie do domu była 9 rano sobota.Sobota przeszła bez krwawienia ale około godziny 22.00 poszedłem do toalety i znowu krwotok od razu syn mnie zawiózł na laryngologie i znowu roztrzęsiony zdenerwowany ciśnienie 170/110 coć cały dzień było dobre.Założyli mi gumowe tampony i na oddział. W niedzielę od tych tamponów nie mogłem poradzić sobie z kichaniem co kichnięcie krwotok i cały czas mowa że ciśnienie a dla przykładu pomiar ciśnienia 130/85 pieć minut później kichnięcie i krwotok przylatuje pielęgniarka ja znowu zdenerwowany ręce mi się trzęsą i ciśnienie 160/110 ale w końcu opanowałem kichanie ruszając tamponami.W poniedziałek wyjęli mi te tampony nie było krwotoku kazali co dwie godziny wpuszczać maść bepanthen.Dziś środa trzeci dzień bez krwawień ciśnienie takie jak zawsze od dwóch lat. Dodam tylko że krew była rzadka jak woda. I teraz pytanie czy mogło to być po zastrzykach przeciw zakrzepowych dodam że zdarzyło mi się to pierwszy raz w życiu a aspirynę biorę już pięć lat. Dziękuję

Lek. Tomasz Budlewski

Sadze ze było to bardziej nałożenie kilku czynnikow, jeśli nadal występują powyzsze objawy proszę Koniecznie udac się do lekarza pierwszego kontaktu