Jak leczyć te infekcje dróg oddechowych?

Dzień dobry! Doświadczałam w ostatnim czasie wielu infekcji górnych dróg oddechowych, co sprawiło ze zaczęłam panicznie bac się o swoje zdrowie i je kontrolować. Wizyta u laryngologa, usg. W przyszłym roku będę miała usuwane migdałki, gardło czerwone a węzły chlonnne powiększone hypoechogeniczne. Badania krwi idealne. Od jakiegoś czasu czuje się słabo, ucisk w głowie i szczęce, kilka dni straszny bol glowy, ciagle mruganie oczami i zaciskanie ich wywołując „wibrowanie” w głowie. Dodam, ze od dawna leczę się na zaburzenia lękowe i objawy takie jak mruganie pojawiały się gdy byłam jeszcze mała. Przez to wszystko panicznie boje się poważnych schorzeń. Non stop dotykam węzły chłonne i czuje że wariuję. W zeszłym tygodniu byłam u lekarza i do sedivalu który biorę już jakiś czas została mi dorzucona pregabalina, orizon i doraźnie alpragen. Nie wiem po jakim czasie leki zaczynają działać , na ten moment nie czuje żadnej poprawy. Czy takie objawy mogą pochodzić od strony psychiki? Sama nie wiem co mam myśleć, ciagle boje się o swoje zdrowie.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

jak najbardziej wymienione przez Panią objawy mogą mieć związek z psychiką oraz zaburzeniami lękowymi. Jest to tym bardziej prawdopodobne, jeśli lekarze nie widzą nic niepokojącego, a badania dają prawidłowy wynik.

Lęk o zdrowie to częste zaburzenie, które może powodować bóle różnych części ciała, szybsze bicie serca, bóle głowy oraz inne dolegliwości somatyczne. Oprócz farmakoterapii zachęcamy również do wizyty u psychoterapeuty oraz podjęcia terapii. Razem ze specjalistą będzie mogła Pani przyjrzeć się swoim lękom oraz znaleźć ich przyczynę. Celem takiej terapii jest polepszenie komfortu życia, które w tym momencie koncentruje się wokół zdrowia.

Przyczyny i rodzaje zaburzeń lękowych zostały opisane w jednym z naszych artykułów, który znajduje się pod adresem:

https://portal.abczdrowie.pl/jak-leczyc-zaburzenia-lekowe.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.