Jak leczyć duszności i skoki ciśnienia?

Dzień dobry, od ok pół roku. Może trochę dłużej męczą mnie duszności, wdech pełna piersią mogę zrobić dopiero po zmianie pozycji, podczas leżenia czy ziewania. Kilkukrotnie bylam u lekarza, osłuchowo ok, ekg ok. Wizyta u kardiologa echo ekg wszystko wyszło bardzo dobrze. Lekko podwyższony puls. Później doszły drżenia i mrowienia w dłoniach i twarzy. Uczucia gorąca, skok ciśnienia - pojechałam na sor. Wszystkie badania ok oprócz krótkotrwałego podwyższenia ciśnienia. Wizyta u neurologa, usg tętnic zylnych oraz rezonans głowy - wszystko ok. Wizyta u psychiatry - nerwica lękowa. Dostałam leki. Nie wzięłam bo panicznie bałam się skutków ubocznych. Doszedł strach przed połykaniem tabletek. Obecnie boję się również jest bo wydaje mi się, że jedzenie staje mi w gardle lub przełyku. Czy to kolejny objaw nerwicy? Dodam że jestem w ciągłym stresie, boję się że dzieci się zakrztusza albo zachlysna np nad wodą. Jak sobie z tym radzić?
KOBIETA, 29 LAT 9 miesięcy temu

Dzień dobry.

Niestety, opisane objawy są i będą się nasilać a więc warto podjąć leczenie zalecone przez lekarza psychiatry.

Dobrze by było z kontaktować się z psychologiem który również jest pomocny opisanej przez Panią objawów.

Proszę o kontakt ze swoim lekarzem prowadzącym leczenie który pomoże w opisanej sytuacji rozwiązać problem z zleconymi lekami.

Pozdrawiam

Witam Panią,

Jeżeli przeprowadzone badania nie wykazały u Pani schorzeń somatycznych,

a lekarz stwierdził u Pani nerwicę lękową to zapewne tak jest.

Objawy, które Pani opisuje, w tym nieustanny lęk o dzieci, lęk o zdrowie…

oraz ciągły stres i skłonność do zamartwiania się często występują

przy zaburzeniach lękowych.

Osoby cierpiące na zaburzenia nerwicowe często doświadczają różnych nieprzyjemnych

objawów somatycznych wywołanych rozchwianiem równowagi układu wegetatywnego,

m.in. przyspieszony oddech, uczucie duszności, ból w okolicach serca, kołatanie serca,

skoki ciśnienia, przyspieszone tętno, bóle głowy, poczucie ucisku w gardle

i wiele innych dolegliwości, które jeszcze bardziej potęgują ich lęk.

Żeby Pani pomóc, należy wnikliwie przyjrzeć się różnym sytuacjom i wydarzeniom

na przestrzeni Pani życia, które doprowadziły do opisanych zaburzeń

i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.

Podstawową i często wystarczającą formą leczenia zaburzeń lękowych

jest psychoterapia.

Zachęcam Panią do podjęcia odpowiednio dopasowanej psychoterapii.

Terapeuta pomoże Pani uporać się zarówno z objawami jak i przyczynami

zaburzeń lękowych oraz ich konsekwencjami, dzięki czemu odzyska

Pani spokój, harmonię wewnętrzną i radość życia.

Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,

to zapraszam do kontaktu.

Istnieje możliwość konsultacji online,

np. za pośrednictwem komunikatora Skype.

Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,

psycholog,

e-mail: psycholog24x@gmail.com

tel. 505 075 298,

https://psycholog24online.pl/