Jak leczyć duszności i skoki ciśnienia?
Dzień dobry, od ok pół roku. Może trochę dłużej męczą mnie duszności, wdech pełna piersią mogę zrobić dopiero po zmianie pozycji, podczas leżenia czy ziewania. Kilkukrotnie bylam u lekarza, osłuchowo ok, ekg ok. Wizyta u kardiologa echo ekg wszystko wyszło bardzo dobrze. Lekko podwyższony puls. Później doszły drżenia i mrowienia w dłoniach i twarzy. Uczucia gorąca, skok ciśnienia - pojechałam na sor. Wszystkie badania ok oprócz krótkotrwałego podwyższenia ciśnienia. Wizyta u neurologa, usg tętnic zylnych oraz rezonans głowy - wszystko ok. Wizyta u psychiatry - nerwica lękowa. Dostałam leki. Nie wzięłam bo panicznie bałam się skutków ubocznych. Doszedł strach przed połykaniem tabletek. Obecnie boję się również jest bo wydaje mi się, że jedzenie staje mi w gardle lub przełyku. Czy to kolejny objaw nerwicy? Dodam że jestem w ciągłym stresie, boję się że dzieci się zakrztusza albo zachlysna np nad wodą. Jak sobie z tym radzić?

KOBIETA, 29 LAT 9 miesięcy temu
Co to jest hiperlipidemia?
Hiperlipidemia jest zaburzeniem gospodarki lipidowej organizmu i stanowi ważny czynnik rozwoju miażdżycy. Jest to rezultat siedzącego trybu życia, nieprawidłowego odżywiania, nadwagi, ale też wynik predyspozycji genetycznych. Hiperlipidemia posiada swoje odmiany, o czym opowiada kardiolog dr Piotr Gryglas.
Dzień dobry.
Niestety, opisane objawy są i będą się nasilać a więc warto podjąć leczenie zalecone przez lekarza psychiatry.
Dobrze by było z kontaktować się z psychologiem który również jest pomocny opisanej przez Panią objawów.
Proszę o kontakt ze swoim lekarzem prowadzącym leczenie który pomoże w opisanej sytuacji rozwiązać problem z zleconymi lekami.
Pozdrawiam
Witam Panią,
Jeżeli przeprowadzone badania nie wykazały u Pani schorzeń somatycznych,
a lekarz stwierdził u Pani nerwicę lękową to zapewne tak jest.