Jak leczyć te problemy ze snem u 42-latki?

Dzień dobry,od dłuższego czasu mam problemy ze snem ,nie mogę zasnąć lub wybudzam się w nocy i już nie zasnę.Przez rok przyjmowałam lek NASEN który pewniej nocy poprostu już nie zadziałał , po rozmowie z lekarzem zapisałam się do psychiatry (w oczekiwaniu na wizytę ratowałam się hydroksyzyną)psychiatra początkowo przepisał miTRITTICO 75 przyjmowałam 2 m-ce w dawce 125, niestety nie ułatwiał mi zasypiania w szybkim czasie bywało że przyjmując lek o 20 zasypiałam o 1/2 ,na kolejnej wizycie dostałam lek KETREL 25 już czytając sam opis leku miałam przerażenie w oczach ale spróbowałam 1 raz wzięłam całą szybko zasnęłam ale problem z dobudzeniem się rano i dziwne uczucie splątania przez kilka godzin,drugi raz wzięłam pół tabletki również szybki sen ale również problem rano ale już tylko z wybudzeniem potem wszystko dobrze, trzeci raz również pół i tu sen pojawił się później dodatkowo mimowolne kurcze nóg,uczucie zimna,zachwiania równowagi i rano tak jak poprzednio nie wiem już co gorsze ale wiem że bez niczego nie zasnę w ciągu dnia niefunkcjonuje a pracuje od wczesnych godzin rannych ,kolejna wizyta dopiero za miesiąc czy powinnam odpuścić ten lek?

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

lek, który Pani obecnie przyjmuje ma działanie przeciwpsychotyczne i oddziałuje na szerokie spektrum receptorów. Niestety, tak jak większość preparatów tego typu, może powodować działania niepożądane. Są to w szczególności takie objawy, jak ból i zawroty głowy, uczucie senności, przykre sny, czy osłabienie.

Jeżeli opisywane objawy będą Pani towarzyszyć regularnie, raczej odradzamy stosowanie tego leku.

Pomimo leczenia u psychiatry, powinna Pani także rozważyć wizytę u neurologa. Warto wykonać badanie EEG, które pozwoli zbadać czynności bioelektryczne mózgu.

Więcej informacji dotyczących opisywanych problemów znajdzie Pani w treściach, do których linki zamieszczam poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/problem-ze-snem-pomimo-przyjmowania-lekow-zolpic-i-trittico

https://portal.abczdrowie.pl/eeg

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.