Jak leczyć te silne zaburzenia erekcji?

Mam 29 lat i od kilku miesięcy mam poważne zaburzenia erekcji. Zacząłem uprawiać seks w wieku dopiero 26 lat i szło mi to bardzo topornie, nie mogłem utrzymać wzwodu, nawet ciężko było mi go osiągnąć. W międzyczasie bardzo dużo się masturbowałem, czasami nawet dwa razy dziennie, teraz też mi się to zdarza ale bardzo rzadko. Obecnie od roku jestem w szczęśliwym związku z dziewczyną którą kocham. Nasz seks nie wygląda jednak dobrze. Mam poranne i losowe wzwody np w ciągu dnia, ale ciężko mi utrzymać je w stosunku. Czasami przy jakiejś zabawie czy spontanie osiągnę pełny wzwód, a jak mam już się kochać to bardzo często po grze wstępnej i rozebraniu się penis zaczyna mięknąć i opadać. Przy oglądaniu porno nie mam tego problemu i bardzo szybko osiągam wzwód, który utrzymuję tak długo jak chce. Byłem już z tym problemem u urologa i nie stwierdził on żadnych zaburzeń z tej strony. Czy może być to wina oglądanej wcześniej i obecnie (choć już rzadko pornografii) czy mam jakiś problem w głowie? Dodam, że jestem też obrzezany i od 5 lat biorę lek Betaloc na spowolnienie akcji serca, gdyż choruję na napadowe migotanie przedsionków (ostatni atak w lutym br.) Bardzo proszę o pomoc, dziewczyna mówi mi, że ją zadowalam (głównie palcami) ale ja nie czuję się z tym dobrze i gdy nie mogę w nią wejść czuję zażenowanie i złość.

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

problemy z erekcją to dość powszechny problem u mężczyzn i nie powinien być powodem do wstydu lub zażenowania.

Tak jak Pan wspomniał, problem może leżeć w uzależnieniu od pornografii i częstej masturbacji. Jest to spowodowane tym, że w filmach wszystko wygląda lepiej niż w rzeczywistości, stąd możliwość utrzymania wzwodu podczas oglądania filmów erotycznych, a nie w czasie realnego stosunku.

Na pewno trzeba się podjąć próby odstawienia pornografii i masturbacji na jakiś czas. Możliwe, że po jakimś okresie, podniecenie podczas kontaktów seksualnych pozwoli utrzymać pełny wzwód.

Jeżeli tak się nie stanie, zalecamy kontakt w gabinecie seksuologa. Przeprowadzi on z Panem terapię, która powinna pomóc znaleźć przyczynę problemu. Można też zacząć stosować leki podtrzymujące erekcję, w których składzie znajdziemy sildenafil.

O podobnych problemach może Pan przeczytać w treściach, do których linki zamieszczam poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/uzaleznienie-od-pornografii-a-zaburzenia-erekcji-u-23-latka

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/uzaleznienie-od-pornografii-a-zaburzenia-erekcji

https://portal.abczdrowie.pl/krotka-erekcja

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.