Jak mam leczyć depresję?

Jestem na życiowym zakręcie i bardzo chętnie skorzystam z możliwości zadania pytań profesjonalistom. Otóż od kilku lat jak bumerang powracają do mnie stany depresyjne. Odrzuciłam tabletki, nigdy nie byłam u psychologa bo myślałam, że sobie sama z tym poradzę ale jest coraz gorzej. Największym moim problemem jest nieregularnie pracujący i zbyt lekko traktujący życie mąż, moje trzecie dziecko jak to określa większość postronnych osób. Przez niego mam wielkie długi! Mam dość tego, że zawsze na mnie spoczywa odpowiedzialność za zapewnienie naszej rodzinie dochodów! Dodatkowo jego rodzice non stop obarczają go swoimi problemami. Są równie nieudolni życiowo jak mój mąż. Nigdy nie mają stałej pracy, non stop wiszą na swoim synu! Najchętniej bym się rozwiodła i zamieszkała sama z dziećmi. Brakuje mi silnego odpowiedzialnego partnera na serio traktującego finanse i wszelkie ważne sprawy. Żal mi zawsze dzieci bo są bardzo za nim, ale nie chcę aby ten człowiek pociągnął mnie na samo dno. JeStem zdania, że samej z dziećmi będzie mi łatwiej, spokojniej i lżej finansowo. Brakuje mi odwagi do podjęcia ostatecznej decyzji. Moja depresja się pogłębia, jestem ospała, bez energii. Nie mam już rodziców i rodzeństwa co też wpływa na odwlekanie mojej decyzji. Pomocy....

Dzień Dobry Pani,

Dziękuję Pani, za podzielenie się swoją częścią historii osobistej.

Mam nadzieję, że Pani decyzja, by napisać o Sobie, o swoich wyzwaniach, już trochę Pani pomogła.
Bo, samo werbalizowanie, wyrażanie tego, co się czuje, powoduje redukcję stresu.
Zaprezentowane przez Panią symptomy mają prawo Panią niepokoić.
Bardzo dobrze, że napisała Pani do Portalu, poszukując dla Siebie profesjonalnej pomocy.

Z Pani relacji wnioskuję, że deficyt w poczuciu bezpieczeństwa,
wraz z nagromadzonymi sytuacjami stresowymi, zmieniają Pani odbiór rzeczywistości.
Obniżony nastrój powoduje, że zaczęła Pan postrzegać świat w ciemnych kolorach i przestała Pani cieszyć się codziennością życia. Podsumowując, podkreślam pomoc specjalistyczna jest dla Pani niezbędna.

Proszę już nie czekać i sięgnąć, po potrzebne Pani wsparcie psychologiczne/psychoterapeutyczne, oraz w razie potrzeby, po wsparcie farmakologiczne. gdyż samoistnie symptomy nie miną.

Pod okiem Specjalisty będzie Pani mogła odbudować/wzmocnić Siebie, by podjąć odważne/optymalne dla Siebie decyzje.

Gdyby miała Pani życzenie, zapraszam na konsultację via Skype.

Z przesłaniem dla Pani Tego, Co jest dla Pani najbardziej teraz potrzebne,

irena.mielnik.madej@gmail.com tel. 502 749 605

Witam,
zalecane jest dla Pani wsparcie psychoterapeutyczne w paradygmacie poznawczo - behawioralnym oraz leczenie farmakologiczne, pomoc można uzyskać w Poradni Zdrowia Psychicznego.
Pozdrawiam serdecznie