Jak mogę leczyć ten ból szczęki?

Mam uszkodzony staw skroniowo żuchwowy. Jak byłam mała usłyszałam że zgrzytam zębami. Jestem po stracie mamy jak mialam 6lat, różne traumy zero-jedynkowy ojciec. To wszystko odczuwam 100razy bardziej dzisiaj. Ból szczęki towarzyszy mi od kilku lat. Ostatnio jest gorzej. Laryngolog oczywiście mówi że ucho zdrowe. Stomatolog że lata mi szczęka ale on się nie zajmuje. Straszny piekący ból w okolicy prawego ucha. Cala prawa strona głowy. Dzisiaj ból to apogeum. Nawet jak leżę na plecach na poduszce głowa mnie boli. Raz na dwa miesiące wywala mi węzeł chłonny pod uchem. Mam łupież i swędzenie głowy. Czuje wielkie zapalenie nie wiem czy mięśnia czy stawu. Jestem na październik umowiona do kliniki. Jeden lekarz nastraszył mnie borelioza dlatego będę robić badania. Do tego ta głowa. Tyle się słyszy o nowotworach mózgu. Mam 25 lat pracuje na poczcie i wiele słyszę o młodych z guzem mózgu. A może to pokleszczowe zapalenie opon mózgowych??? Siedzę i myślę bo wiem że ból głowy jest nienormalny i strasznie mnie niepokoi. Wiadomo neurolog rozonans. A może reumatolog??? Czasami słyszę że psychiatra a ja na prawde czuje że pali mnie przy uchu i ta głowa. Proszę o radę

Problem, który Pani opisuje jest dość kompleksowy. Najpierw należy wykluczyć boreliozę robiąc test na przeciwciała IgM, IgG i test Western Blot. Z tego co Pani opisuje, istnieje duże prawdopodobieństwo choroby stawu skroniowo-żuchwowego. Problemy z tym stawem leczy się u stomatologów zajmujących się gnatologią. Należy, oglądając dokładnie zgryz pacjenta i przeprowadzając odpowiednie badanie przy pomocy łuku rejestrującego ruchy żuchwy ( badanie Gerbera), zdiagnozować dokładnie pozycję główki stawu skroniowo - żuchwowego. Dodatkowo zdjęcia rentgenowskie i rezonans magnetyczny pozwolą na ocenę stanu główki, panewki stawowej i pozycję krążka stawowego. Krążek stawowy to ta struktura, która izoluje powierzchnie kostne i pozwala na ich ruchy bez tarcia. Niestety, często przy nadmiernych napięciach mięśniowych, przy złym zgryzie krążek stawowy potrafi się przemieszczać i wypadać do przestrzeni za główką stawową. Staje się to przyczyną zakłóceń ruchu - pacjent słyszy trzaski i dźwięki w stawie. Ale też może być przyczyną silnego bólu w stawie, żuchwie i okolicach ucha. Nadmierne napięcie mięśniowe prowadzi również do bólu głowy. Leczenie odbywa się za pomocą szyny nagryzowej ustawiającej staw w odpowiedniej pozycji. Niezbędna jest też fizjoterapia. Leczenie kończy się leczeniem ortodontycznym lub odbudową zębów tak, by uzyskać prawidłowy zgryz, prawidłową pozycję żuchwy i brak napięć mięśniowych.