Jak można zmienić nerwowe zachowanie?

Witam, jestem bardzo nerwowa i podczas nerwów mówię bliskim przykre słowa co ich zabolą potem ich przepraszam, i mam wyrzuty sumienia a moje nerwy polegają na tym że jak mi coś spadnie od razu wpadam w złość i przeklinam czy da się zmienić zachowanie?Jak można jak je zmienić?

Dzień dobry!

Drogą pracy nad sobą i zmieniania swoich cech i nawyków jest psychoterapia. Może Pani zgłosić się np. do Poradni Zdrowia Psychicznego.

Pozdrawiam!