Zapytaj lekarza

1 , 0 2 2 , 2 7 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak nabyć zaufania do świata?

Jak nabyć zaufania do świata? Nie nauczyli mnie tego w dzieciństwie! Mama nie miała do mnie zaufania z racji tego, że walczyłam z jej piciem! Jak terapia może mi pomóc? Bardzo się boję świata zewnętrznego, tego, że coś mi się zs chwilę stanie! Jakie są reguły świata zewnętrznego?
KOBIETA, 29 LAT ponad rok temu

Współchorobowość w depresji

Mgr Paulina Furtak Seksuolog
42 poziom zaufania

Witam,

zachęcam do skorzystania z terapii przeznaczonej dla Dorosłych Dzieci Alkoholików, tj. DDA. Syndromem DDA dotknięte są osoby dorastające w rodzinie, w której opiekunowie/rodzice nadużywali alkoholu. Wzorce przekazywane w takich warunkach znacznie rzutują na dorosłe życie dziecka alkoholika i powodują trudności w codziennym funkcjonowaniu. Terapie prowadzone są indywidualnie lub grupowo, dostępne są również w formie bezpłatnej.

Pozdrawiam serdecznie

Psycholog i seksuolog w trakcie szkolenia psychoterapeutycznego. Członek Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.
0

Żeby zaufać, trzeba niestety zaryzykować. Ryzyko wiąże się z tym, że albo się coś uda albo nie. Może zdarzyć się zatem tak, że Pani zaufa "światu" i się Pani rozczaruje, a może też zdarzyć się tak, że nabędzie Pani doświadczeń do puli "świat jest bezpieczny i godny zaufania". Od Pani zależy, czy mimo trudnych doświadczeń (i być może więcej doświadczeń w worku "świat nie jest bezpieczny") zaryzykuje Pani nabywaniem innych, mówiących o tym, że warto ufać. Czy terapia może pomóc? Są dowody na to, że tak :-) Powodzenia

0

Dzień dobry, zmianę stosunku do świata może pani osiągnąć uczestnicząc w terapii. Polecam psychoterapię grupową dla osób DDA. Pyta pani jakie są reguły tego świata - myślę że różne i będzie je pani poznawała całe życie, jak każdy człowiek. W życiu w pewien sposób ryzykujemy każdego dnia, ale nie ma innej drogi niż po prostu żyć. Pozdrawiam.

Psycholog i psychoterapeuta, absolwent Uniwersytetu Śląskiego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy