Jak obliczyć zapotrzebowanie energetyczne organizmu?

Witam, mam 29 lat, waze 120 kg i mam 164 cm wzrostu. Czy z tych parametrów dasie jakos obliczyc zapotrzebowanie energetyczne organizmu. Jakies 5 lat temu startujac zwagi 100 kg schudłam prawie 20 kg bedac pod opieka dietetyka. Dietetyk wazac mnie sprawdzal rowniez moja przemiane materi itd i ustalal diete o odpowiej kalorycznosci. Niestety teraz ze względu na male dziecko nie moge pozwolic sobie na.dojazdy do owego dietetyka wiec chciałabym zacząć odchudzanie na własną rękę. Jem 4 posilki dzienn

4 posiłki dziennie to za mało przy odchudzaniu, aby podkręcać metabolizm. Czary mary związane z idealnym zapotrzebowaniem kalorycznym do odchudzania nie jest niezbędne, aby spalać tkankę tłuszczową. Kobiety na ogół zaczynają odchudzanie od kaloryczności 1500. Pozdrawiam