Jak poradzić sobie po rozstaniu, kiedy leki ziołowe nie pomagają?

Witam. Piszę tutaj ponieważ nie wiem czy to chwilowy stan czy już trzeba myśleć o jakiejś terapii. Przechodzę właśnie przez okres rozstania, nie umiem się pozbierać, boli mnie każda najmniejsza czynność, chwilami aż ciężko wziąć oddech, bóle w klatce piersiowej, ataki paniki, histerii, do płaczu doprowadzają mnie najmniejsze problemy. Zamknęłam się w domu, nie wychodzę nawet nie wstaje z łóżka, nie jem z nikim nie rozmawiam. Ziołowe tabletki na uspokojenie znikają w ciągu dwóch dni.. Proszę o jakąś radę.

Witam!
Konieczna konsultacja psychiatryczna lub psychologiczna (PZP). Ocenią pani stan emocjonalny, profil osobowości, poziom lęku i niepokoju wewnętrznego i zaproponują odpowiednie postępowanie: psychoterapia z ew. wsparciem lekami p/lękowymi.
Powodzenia
W. Łuczkowski.

Witam,
Terapia nie zawsze jest konieczna. Być może adekwatniejsze będzie wsparcie w kryzysie. W każdym razie rozmowa ze specjalistą nie zaszkodzi.
Pozdrawiam
Agnieszka Jabłonowska

Dzień dobry, jeśli towarzyszy Pani szczególnie duże cierpienie w zw. z rozstaniem z bliską Pani osobą, do tego stopnia, że poważnie dezorganizuje Pani codzienne funkcjonowanie, może dobrze byłoby wybrać się do psychoterapeuty, z którym mogłaby Pani porozmawiać o swoim bólu. Nie wystarczy tylko "wyrzucić" z siebie napięcia, dobrze jest je omówić, zrozumieć. Pozdrawiam