Jak postępować z koleżanką, która nie radzi sobie ze śmiercią ojca?

Mam koleżankę, która pół roku temu miała wypadek, w wyniku czego miała usuwanego krwiaka głowy. W tym czasie zginał jej ojciec - w tej chwili wybudziła się, ale nie dociera do niej prawda o tym co się stało z jej ojcem, reaguje krzykiem, wyzwiskami i na dodatek wychodzi na to, że pamięć straciła, nie wiem jaka jest tego przyczyna i chciałabym się dowiedzieć jak jej można pomoc i co spowodowało ten zanik pamięci - nadmieniam, że wszystko było w porządku do czasu, kiedy dowiedziała się o śmierci ojca, a była z nim bardzo mocno emocjonalnie związana. Pozdrawiam

Witam,
Jeżeli problem dotyczy Twojej koleżanki, to o przyczyny zaniku pamięci możesz dopytywać tylko rodzinę, która obecnie koleżanką się zajmuje. Jeżeli dziewczyna niedawno się wybudziła, to nic dziwnego, że informacja o ojcu była dla niej szokująca.
W sytuacji, kiedy koleżanka wróci do zdrowia i stabilizacji, prawdopodobnie zacznie też normalnie oswajać się z tragiczną informacją. Do póki jednak jest w ciężkim stanie, raczej nie zaleca się rozmów na trudne i przykre tematy.
Granice wyznacza sam pacjent zadawanymi przez siebie pytaniami. Pomoc bliskich w takiej sytuacji sprowadza się do spędzania czasu z chorym i zapewnienia go (na miarę swoich możliwości), że może na nas liczyć i na naszą pomoc.

Serdecznie pozdrawiam,
Magdalena Boniuk