Jak pozbyć się takiej mocnej zgagi?

Witam męczy mnie od dawna mocna zgaga , od jakiegoś czasu próbuje zwalczyć to lekami na zgagę. Ale po każdym leku mnie wysypuje i oczy zaczerwienione. Próbowałem już chyba z 10 leków i cały czas mnie wysypuje . Dlaczego tak jest ?
MĘŻCZYZNA, 26 LAT 6 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

co do zgagi, to jest ona jednym z objawów refluksu żołądkowo-przełykowego. Jeśli męczy się Pan z nią od dawna, warto udać się do gastroenterologa, który przeprowadzi badanie i zaleci dalsze postępowanie. W międzyczasie proszę unikać ostrego i tłustego jedzenia, które może wzmagać cofanie się treści żołądkowej do przełyku.

Jeśli chodzi o pojawiające się objawy zaczerwienienia i wysypki, to nie jest to typowe po stosowaniu leków na zgagę. W tej sytuacji mogło dojść do jakiejś reakcji alergicznej na składniki preparatów, dlatego zalecamy ich odstawienie. Jeśli wysypka nie znika, warto skonsultować to z dermatologiem.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach, do których odsyłam poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/jak-poradzic-sobie-ze-zgaga

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.