Jak prawidłowo odczytać takie wyniki rezonansu magnetycznego?

Witam, prosiłabym o interpretację wyniku MR. Mam 22 lata, sport wyczynowy W pozycji leżącej widoczne spłycenie fizjologicznej lordozy lędźwiowej. Wysokość trzonów kręgów zachowana. Przestrzeń międzykręgowa L5-S1 miernie zwężona w całości, z dehydratacją krążka międzykręgowego oraz jego szerokopodstawną tylno-prawoboczną przepukliną do około 4,5mm. Przepuklina śladowo spłyca zachyłek boczny z dyskretnym modelowaniem początkowego odcinka prawego korzenia S1. Boczne komponenty wypuklenia krążka międzykręgowego wraz ze zwężeniem przestrzeni międzykręgowej i niewielką osteofitozą brzeżną nieco ograniczają światło otworów międzykręgowych ze śladowym modelowaniem korzeni L5 w ich obrębie. Pozostałe przestrzeni międzykręgowe prawidłowe. Drobne zmiany zwyrodnieniowo-wytwórcze przednio-bocznych krawędzi trzonów kręgów L5-S1, poza tym struktury kostne prawidłowe. Stożek końcowy rdzenia kręgowego na poziomie trzonu L1, prawidłowy. Innych zmian w zakresie badania nie uwidoczniono. Objawy: ból podczas dłuższego siedzenia, czy leżenia w jednej pozycji, ból promieniujący z lewego biodra na wysokości głowy uda do kolana(wbijanie maleńkich igiełek), podczas wypychania miednicy do przodu ucisk w plecach, podczas naciągania się(wygięcia kręgosłupa delikatnie) chwilowe zaburzenie równowagi, częste bóle głowy.

Witam serdecznie,

Wynik badania MRI zobrazował u Pani chorobę krążka międzykręgowego w odcinku lędźwiowym kręgosłupa z uciskiem korzeni nerwowych oraz zmiany zwyrdonieniowo-wywtórcze.
Z wynikami należy zgłosić się do lekarza celem konsultacji i ustalenia dalszego postępowania.

Pozdrawiam.