Jak przywrócić dobrą kondycję organizmu?

Dzień dobry, przez kilka miesiecy codziennie spożywałam bardzo duże ilości napojów typu "zero". Nie wiem, co we mnie "wstąpiło", zawsze prowadziłam zdrowy tryb życia, byłam dla siebie bardzo rygorystyczna. Teraz, po odstawieniu tych napojów, cały czas bym jadła. Najgorsze, że mam ochotę na niezdrowe przekąski, typu słodycze, majonez. Jestem załamana. Całe szczęście, że ciężko trenuję, bo inaczej byłabym szersza niż wyższa. Boję się jednak, że nabawiłam się kłopotów zdrowotnych. Co muszę robić, by "dojść do siebie"? Czy to w ogóle jest możliwe? Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

Ewa Zawidzka Dietetyk, Wrocław

Witam serdecznie,

Radziłabym przede wszystkim udać się do lekarza i zrobić sobie podstawowe badania plus ewentualnie hormony tarczycy, a potem wybrać się do dobrego dietetyka. Nie podała Pani wielu informacji na temat swojego zdrowia, stylu życia, diety, aktualnych badań, dlatego ciężko powiedzieć coś więcej.

Jeśli byłaby Pani zainteresowana konkretną poradą to zapraszam, także w wersji online.

Pozdrawiam
Ewa Zawidzka

Dzień dobry,

oczywiście wyregulowanie organizmu jest jak najbardziej możliwe, ale wymaga czasu i odpowiedniej diety. W tym celu najlepiej zgłosić się do specjalisty - dietetyka, który poprzez dietę pomoże Pani wrócić do równowagi.

Pozdrawiam