Jak radzić sobie z nadmiernym wypadaniem włosów w wieku 24 lat?

Dzień dobry, Mam problem z nadmiernym wypadaniem włosów. Przynajmniej moim zdaniem. Trwa to już z 3 miesiąc i mam wrażenie, że włosów zrobiło się zdecydowanie mniej. Najwięcej wypada ich przy myciu, a w ciągu dnia jest to kolejna taka sama porcja. Na pewno nigdy nie miałam takiego problemu, który zaczął się przy 4 krążku hormonalnym - Ginoring. Od miesiąca mam przepisane plastry Evra, po konsultacji z ginekologiem, który wiedział o moim wypadaniu. Przed krążkami stosowałam tabletki dwuskładnikowe - najpierw była to Atywia daily, następnie Vines. Przy jednych miałam plamienia, przy drugich bolały mnie łydki. Dlatego zaczęłam stosować krążki. Stosuje wcierki od 2 miesięcy, ale nie zmienia się za wiele. Biorę również 2 miesiąc tabletki z biotyną oraz bratka z drożdżami. Ponadto włosy, które wypadają są oblepione białą kulką, która z tego co wyczytałam nie jest cebulką, lecz tłuszczem. Czy możliwe, ze mam po prostu zapchane mieszki? I dlatego włosy wypadają? Czy powinnam całkiem odstawić hormony czy poczekać jeszcze skoro dopiero 1 miesiąc plastrów za mną? Z chęcią bym je odstawiła, ale mam również problem z trądzikiem i prawdopodobnie zdecyduje się w końcu na Izotek w przeciągu max 2 miesięcy, do którego wskazana jest dodatkowa antykoncepcja. A odstawianie na 2 miesiące i kolejne rozpoczęcie to chyba nienajlepszy pomysł? Badań jeszcze nie robiłam. Mam zamiar iść w przeciągu 2 tygodni. Czy możliwe, że od antykoncepcji mogły ujawnić mi się problemy z tarczycą? Oprócz tego, ze bywam czasami zmęczona w dzień, czuję się ok. Ale przed antykoncepcją hormonalną nie miałam takich problemów. Odstawić czy nie biorąc pod uwagę Izotek i współżycie, przy którym zalecana jest podwójna antykoncepcja?

Dzień dobry. Proszę zgłosić się na wizytę do lekarza dermatologa lub trychologa, po obejrzeniu zmian lekarz postawi diagnozę. Trichoskopia jest cyfrową metodą badania włosów, opierającą się na technice wideodermoskopii. Najczęściej stosowanymi powiększeniami są powiększenia 20 -krotne i 70-krotne. W trichoskopii oceniane są łodygi włosów, ujścia mieszków włosowych i otaczająca je skóra. Metoda umożliwia ocenę tych bez konieczności pobierania włosów (bezinwazyjnie). Bardzo pomocne są zabiegi mezoterapii skóry głowy. Zabiegi te wykonuje się w serii zabiegów. Mezoterapia polega na miejscowej iniekcji skóry głowy i wprowadzaniu substancji odżywczych. Cebulki włosowe otrzymują zdrową dawkę wartościowych substancji, dzięki czemu możliwe jest powstrzymanie procesu ich słabnięcia i wypadania. Zabiegi wykonuje się w serii co około 7-10 dni. Czasami mezoterapia skutkuje odrostem utraconych włosów. Nie ma jednak gwarancji odtworzenia owłosienia ale poprawa wyglądu i kondycji jest pewna. Leczenie tą metodą ustalane jest indywidualnie, w zależności od kondycji włosów pacjenta.