Jak stosować tabletki Vibin u osoby, która jeszcze nie stosowała antykoncepcji?

Dzień dobry, w tym miesiącu miałam zacząć brać tabletki vibin. Nigdy wcześniej nie brałam antykoncepcji hormonalnej. Okres miał się rozpocząć w sobotę. W piątek wieczorem pojawiły się bóle i lekkie plemienia, a następnego dnia niewielkie krwawienie. Napięcie brzucha się utrzymywało, więc wzięłam pierwszą tabletkę w godzinach południowych. Krwawienie jednak nasiliło się dopiero kolejnego dnia. Czy w takim razie nie pospieszyłam się z pigułką. Czy antykoncepcja będzie skuteczna?

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Powinna Pani kontynuować stosowanie tabletek według zaleceń, o stałe porze, a antykoncepcja powinna być skuteczna.