Jak zmienić swoje życie i nabrać odwagi?

Witam, mam od jakiegoś czasu problem z zebraniem odwagi na podjęcie stałej pracy. Pracuję ciągle dorywczo t w jednej to w drugiej firmie. Jak mnie coś lub ktoś zdenerwuję to staram się zrezygnować. Nie mogę znaleźć swojego miejsca. Ciągle się z kimś kłucę w zasadzie o nic... Nie potrafię znaleźć odwagi na to aby puść na rozmowę rekrutacyjną i ciągle odwołuję albo nie przychodzę na spotkania... Mam stwierdzoną depresje i biorę Aspargin 75 mg na dobę oraz Topamax 300 mg i Lamotrix 200 mg na dobę

Witam
Pani problemy związane są z chorobą, która hamuje Pani aktywność społeczną i działa negatywnie na wszystkie sfery życia.
Leczenie depresji należy wspomóc psychoterapią, która jest najlepszym
sposobem dotarcia do przyczyny i znalezienia sposobu rozwiązania problemu.
Pozdrawiam serdecznie

W pierwszej kolejności warto byłoby dowiedzieć się skąd się biorą w Pani te wszystkie ograniczenia i lęki o jakich Pani wspomina. Uważam, że znalezienie odpowiedzi na to pytanie jest kluczem do podjęcia odpowiedniej aktywności zawodowej, którą mogłaby Pani utrzymać w dłuższej perspektywie.

Proszę poszukać dobrego psychologa, psychoterapeuty w Pani okolicy. Różowa tabletka czy też niebieska pigułka tak naprawdę nie wiele tutaj pomogą, dopóki nie znajdzie Pani sama PRAWDY O SOBIE.

Życzę powodzenia!

Magdalena Nagrodzka
PSYCHOLOG, PSYCHOTERAPEUTA
www.nagrodzkacoaching.pl

Dobrze,że Pani podejmuje prace, to znaczy ,że jakiś krok jest podejmowany :-). Pozostaje problem utrzymania pracy,a co się z tym wiąże, a może nawet jest przyczyną - kontaktów interpersonalnych. Dobrze byłoby się temu przyjrzeć. Zapraszam na terapię, jeśli Pani może - podjecie terapii, utrzymanie się w niej, w miarę terminowe, to tez pewien rodzaj radzenia sobie z problemem

Dzień dobry, objawy depresyjne leczy pani farmakologicznie - rozumiem więc, że jest pani pod opieka lekarza psychiatry. Czy jednak ze względu na poszukiwanie przyczyn depresji oraz częste zmiany pracy lekarz nie zalecił dodatkowo podjęcie psychoterapii? Zachęcam do konsultacji u psychologa - psychoterapeuty który po przeprowadzeniu diagnozy zaleci dalsze kroki postępowania. Pozdrawiam.

Witam,

Zachęcam do konsultacji z psychologiem/psychoterapeutą i rozważenia podjęcia psychoterapii. Zaburzenia nastroju (czyli m.in. depresję) można skuteczniej leczyć łącząc farmakoterapią (czyli leki) z psychoterapią. Konsultacje z psychoterapeutą czy podjęcie psychoterapii mogłoby Pani pomóc lepiej zrozumieć swoje emocje oraz "mechanizmy" które Panią kierują i uzyskać większy wpływ na swoje życie oraz pozwolić podejmować decyzje z większą łatwością.

Pozdrawiam
Karolina Matlak