Jaka może być przyczyna takich bóli w plecach?

Dzień dobry Mam 40 lat.W pierwszy dzień bolało mnie w plecach z lewej strony u górze i w mostku między piersiami. Drugi dzień został ból w mostku między piersiami po lewej strony,w plecach już nie boli. Ból występuje gdy leżę na lewej stronie.Boli mnie ta kość, po chwili leżenia ból ustępuje. W kwietniu tego roku miałam badanie echo serca i wyszło w porządku. Ostatnio trochę kichałam nie wiem czy to może mieć jakiś wpływ. Co mogło by być powodem ? Z góry dziękuję za odpowiedź Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Witamy,

Rozumiemy Pani niepokój o stan swojego zdrowia. Obecna sytuacja zdrowotna na pewno może powodować pewien dyskomfort oraz utrudniać codzienne funkcjonowanie.

Przyczyn takich dolegliwości może być wiele i nie zawsze muszą oznaczać coś niepokojącego. Aczkolwiek, jeśli takie objawy będą się nasilać należałoby skonsultować się z lekarzem internistą, który zdecyduje o dalszym postępowaniu i ewentualnej diagnostyce.

Ból, który Pani opisała może pojawiać się z problemów kardiologicznych, jak i żołądkowych. Dolegliwości trawienne mogą powodować takie odczucia w okolicy pleców, jak i za mostkiem.

Dodatkowo problemy z kręgosłupem mogą manifestować takie dolegliwości. Stany zwyrodnieniowe odcinka piersiowego zazwyczaj powodują ból pleców w takich okolicach.

Aby poznać źródło takich dolegliwości, można by wykonać takie badania, jak: USG jamy brzusznej, RTG odcinka piersiowego kręgosłupa, a także pełna morfologia wraz z CRP, określenie poziomu kreatyniny oraz prób wątrobowych w surowicy krwi.

Życzymy Pani lepszego samopoczucia!

Zachęcamy również do zapoznania się z poniższymi artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/bol-w-klatce-piersiowej

https://portal.abczdrowie.pl/bol-kregoslupa

https://portal.abczdrowie.pl/zwyrodnienie-stawow-kregoslupa

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.