Jaki wpływ na organizm ma zażycie tabletki 72 po?

Witam! Moja dziewczyna ma okres regularnie, co 28 dni, jednak po ostatnim współżyciu (uprawialiśmy go 1 dzień przed okresem z prezerwatywa, bez żadnych komplikacji) nie dostała okresu. Okres spóźniał jej się już 2 dni, więc zdecydowaliśmy się, by zażyła tabletkę 72h po. Zażyła ją w 70h po. Dziś już 3 dzień spóźnia się jej miesiączka. Zrobiliśmy test ciążowy, wyszedł negatywnie, lecz tyczył on się wcześniejszych stosunków nie tego opisanego. Dodam, że na dziewczynę tydzień przed okresem działał duży stres. Nidy nie zażywała żadnych środków antykoncepcyjnych. Czy zaszła ona w ciążę?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

Lek, który przyjęła dziewczyna może spowodować przejściowe zaburzania cyklu miesiączkowego. Jednak powinno to się unormować.
Należy jednak pamiętać, że lek ten nie daje 100% ochrony przed ciążą.
Po upływie około 2 tygodni od stosunku należy wykonać test ciążowy. Stosunek odbył się podczas dni niepłodnych, dlatego jest bardzo małe prawdopodobieństwo zajścia w ciążę.

Pozdrawiam