Jakie badania można jeszcze wykonać, aby poszerzyć diagnostykę?
Dzień dobry , u mamy (52l)podczas badań krwi wyszły bardzo złe wyniki prób wątrobowych (alt , ast 1000jed/l gdzie norma jest do 30) podwyzszona bilirubina i ggtp , zolte galki oczne , brak wirusa wzw typu b i c(test ujemny) , usg jamy brzusznej nie wykrylo nic , nawet uszkodzenia czy stluszczenia wątroby, guzow lub nieprawidloscosci innych narządów, jakie badania mozna jeszcze wykonać aby poszerzyć diagnostyke bo jakas przyczyna tak wysokich wyników musi być . Pozdrawian Justyna

KOBIETA, 51 LAT ponad rok temu
Badania krwi - erytrocyty
Erytrocyty to krwinki czerwone i są podstawowym składnik morfologiczny krwi. Pełnią ważną rolę w wymianie gazowej niezbędnej w naszym życiu. Ich ilość zależy od wieku i wielu innych czynników. Dowiedz się czy twoje wyniki są prawidłowe.
Dobry wieczór,
opisane wyniki badań diagnostycznych po winne zostać z konsultowane z lekarzem pierwszego kontaktu który oceni je po wykonaniu dokładnego wywiadu od Pani mamy oraz badania fizykalnego które jest bardzo ważnym elementem diagnostyki i zleci odpowiednią diagnostykę oraz w razie wskazań zleci konsultację do odpowiedniego specjalisty.
Pozdrawiam