Jakie badania można wykonać zamiast gastroskopii?

Witam.12 lat temu miałam fundoplikacje toupeta z powodu przepukliny rozworu przełyk. i refluksu.Poprawy właściwie nie było,ciągle muszę przyjmować leki IPP ,wiele razy miałam gastroskopię,ostatnie badanie 5 lat temu,wykazało,że zwieracz przełyku znawu jest luzny.bardzo nie toleruję gastro,nie dam sobie więcej zrobić.dolegliwości nie są stale.najbardziej nudności,dławienie,klucha,ból pod prawym żebrem.usg ok.jakie badanie można u mnie zrobic zamiast gastroskopii?

Dzień dobry,

proponuję badanie kliniczne polegające na sprawdzeniu mechaniki jamy brzusznej. Samo badanie jest poprzedzone wywiadem i polega na ocenie jakości ruchu tkanek jamy brzusznej i relacji narządów względem siebie. Badanie jest bezinwazyjne i potrafi powiedzieć więcej od badań szczegółowych ze względu na jego globalność. Zwykle po wstępnej diagnozie można przeprowadzić terapię wstępną w celu usunięcia negatywnych objawów.
Takie badanie może wykonać lekarz, fizjoterapeuta lub osteopata.

Zapraszam do Lublina bądź ma Pani dobrego specjalistę (Łukasza Jaworskiego) w Zamościu.

pozdrawiam serdecznie
Konrad Skrzat