Jakie badanie MRI głowy przy stosowaniu aparatu ortodontycznego?

witam ponownie,noszę aparat ortodontyczny z dodatkiem niklu i kobaltu, konieczne jest wykonanie MRI głowy, odbyła się konsultacja neurologa z ortodontą, jest zgoda na MRI, jaki wybrać rodzaj aparatu wysoko- czy niskopolowy, czy 1,5 teslowy czy 3 teslowy? chodzi mi zarówno o wynik MRI jak też o bezpieczeństwo, nie chciałabym,żeby coś się stało z aparatem albo zębami, dziękuję za szybką odpowiedź

Witam serdecznie,

Oba aparaty MRI czyli 1,5 T i 3 T są aparatami dającymi obrazy wysokiej jakości. Im wyższe natężenie pola magnetycznego tym wyższa jakość badania. Dla bezpieczeństwa 1,5 T, a dla wyższej jakości to 3 T, mimo, że badanie aparatem 1,5 T również jest wysokiej jakości. Jeśli neurolog oraz ortopeda wyrazili zgodę na badanie MRI, to sugeruję skontaktować się z Pracownią MRI i zasięgnąć opinii radiologa.

Pozdrawiam.