Jakie leczenie przy przełyku Barretta i zapaleniu błony śluzowej żołądka

Witam serdecznie prosił bym o przetłumaczenie badania histopatologicznego pisałem już tylko nie pytałem jakie leczenie i czy jest to do wyleczenia. Stwierdzono przelyk barlletta Slim Dysplasia - Karmin .Zapalenie bł śluzowej żołądka antrum. Zapalenie błony śluzowej żołądka odzwiernik. Fragmenty bł śluzowej typu wpustu żołądka z przewlekłym naciekiem zapalnym z cechami rozrostu dołączonego i metalizacja jelitowa.

Witam,
Konieczne jest leczenie lekami osłaniającymi błonę śluzową przed produkowanym przez żołądek sokiem. W tym celu stosuje się leki grupy IPP lub blokery H2.
Diagnoza przełyku Barretta zobowiązuje również do kontroli gastroskopowej raz-dwa razy w roku przy wykryciu dysplazji małego stopnia, które mogą z czasem ustąpić.
Polecam udać się z tym wynikiem do lekarza, który wypisał Panu skierowanie na to badanie i omówić szczegóły dalszego postępowania.

Aleksander Ropielewski

Stosowanym leczeniem jest leczenie dietetyczne i IPP, zmniejszenie masy ciałą w przypadku otyłości, lekó zobojetniających kwas solny i osłaniających błonę śluzową oraz lekó prokinetycznych.