Jakie są szanse na ciążę?

Mam 21 lat, mój cykl trwa 28 dni i w 9 dniu uprawiałam petting z chłopakiem, nie doszło do wytrysku ale mój chłopak dotykał swojego penisa, a następnie włożył mi palce do pochwy. Obawiam się, że na palcu mógł znajdować się śluz. Bardzo się denerwuję.
Jakie są szanse, że zaszłam w ciążę? Proszę o odpowiedź, z góry dziękuję.

Lek. Magdalena Kowalska

Droga Pani!

Możliwość zajścia w ciążę w wyniku opisywanego zbliżenia jest bardzo niska, pomimo, że teoretycznie może Pani się już znajdować w czasie płodnym. Jednak istnieją pojedyncze podobne przypadki, które zakończyły się ciążą.

Niskie prawdopodobieństwo tego zajścia jest spowodowane małą ilością nasienia w preejakulacie mężczyzny, oraz brak ejakulacji nasienia w wyniku penetracji, co za tym idzie jego złożenia w odpowiedniej ilości w odpowiednim środowisku jakim jest okolica ujścia wewnętrznego szyjki macicy kobiety w okresie płodnym. W tym czasie Pani śluz szyjkowy jest dobrze przepuszczalny dla plemników.

Aby Panią uspokoić proponuję wykonanie testu ciążowego w 10 dobie po stosunku. Najprawdopodobniej wynik będzie negatywny.

Proponuję również przeczytać artykułów na naszej stronie o planowaniu ciąży, oraz o objawach ciąży.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.