Kaszel i kłujący ból w mostku po tabletce antykoncepcyjnej

Witam, to może zabrzmiec głupio,ale nigdy takiego czegoś nie miałam.wiec dziś w pracy połknęłam tabletkę antykoncepcyjną i wszytsko było ok. Po około godzinie gdy wróciłam z przerwy zaczełam kaszleć i poczułam kłujący ból przez cały mostek. Po do domu nadal przy kaszlu odczuwam ten sam ból do tego czuję ogólny ucisk lecz nie taki mocny jak przy kaszlu. Tabletki napewno nie połknełam ,,nie do tej dziury " bo bym zaraz zaczeła się ksztusić.co mogło to spowodować i tak nagle?Prace mam siedzącą.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Rzeczywiście sytuacja, o której Pani wspomina jest interesująca. Jedyne co przychodzi mi na myśl to właśnie przypadkowe przedostanie się tabletki do tchawicy. Jeżeli objawy nadal się utrzymują konieczna jest wizyta u lekarza.