Kiedy nie mam czasu na więcej posiłków niż 2-3 dziennie...

Witam. Jestem kobieta, 26 lat, 68kg,tryb życia pracowity, stresujący i zawsze w ruchu. wcześniej podejmowałam próby odchudzania ale wracało wszystko efektem jo-jo. stosowałam dietę kopenhaska dwa razy. w mojej rodzinie nie występuje nadwaga. moj jadłospis dzienny: rano śniadanie - płatki albo 2 kromki pieczywa chrupkiego z serem białym, wędliną albo tuńczykiem do tego kawa i owoc, obiad: ziemniak, kawałek mięsa lub ryby warzywa lub sałatka... po powrocie z pracy po 6tej staram się juz nie jeść bo jest późno ale czuje głód a pracuje dość ciężko fizycznie wiec nie wiem czy dobrze robie. Nie choruje na żadne choroby przewlekle. I oto moje pytanie nie mam czasu jeść regularnych posiłków i wiem ze to nie jest dobre ale niestety nie mam często przerw w pracy czy mogę jakoś sobie pomoc? Bo wiem i zdaje sobie sprawę, że to krok do otyłości a tego nie chce:( jak komponować posiłki żeby zawierały taka dawkę energii na cały dzień dla mojego organizmu żebym później nie czuła głodu i nie tyła. Będę wdzięczna za wszystkie rady. Hanka
KOBIETA ponad rok temu

Witam,

Nie podała Pani wzrostu, stąd ciężko jest mi ustalić, ile wynosi Pani BMI.
Rzeczywiście dobrze jest jadać regularnie, a całą "pulę" posiłków rozłożyć równomiernie w ciągu dnia.
Nie wiem dokładnie, czym się Pani zajmuje (jaki rodzaj pracy Pani wykonuje), niemniej najoptymalniej byłoby zabierać ze sobą produkty na 2 śniadanie i niewielką przegryzkę.

Mogą to być np. batoniki zbożowe, wyporcjowane muesli, owoce (coś co będzie Pani mogła zjeść w miarę szybko, tak aby nie rezygnować z pracy).
Dobrze sprawdzają się napoje mleczne.

Nie polecam diet typu kopenhaska, są bardzo nisko energetyczne i mogą prowadzić do efektu jo-jo (http://portal.abczdrowie.pl/dieta-kopenhaska).

Przykładowe propozycje na dietetyczne  śniadania, obiady i kolacje znajdzie Pani na stronie głównej serwisu www.abcodchudzanie.pl

Proszę nie rezygnować z kolacji, istotne jest, aby zjadała ją Pani na 2-3 h przed zaśnięciem.

O istotności regularnego odżywiania przeczyta Pani w artykule:
http://portal.abczdrowie.pl/regularnosc-posilkow-a-dieta

Pozdrawiam