Kiedy powinnam rozpocząć przyjmowanie tego przepisanego leku?

Witam. Wraz z narzeczonym planujemy staranie się o dziecko w kwietniu. Mój ginekolog powiedział abym wykupiła sobie Femibion 0 i zaczęła brać od razu jeśli byśmy starali się teraz o dziecko, ale jak wcześniej wspomniałam, planujemy starania zacząć od kwietnia i moje pytanie brzmi: kiedy mam zacząć brać Femibion 0, w marcu czy dopiero od kwietnia

Redakcja abcZdrowie

Witam,

Femibion 0 to suplement diety przeznaczony dla kobiet planujących ciążę. Środek ten zawiera foliany (kwas foliowy oraz L-metylofolian wapnia) oraz witaminy B2, B6, B12, a także jod, witaminę D oraz witaminę E. Dostarcza on kobiecie witamin i składników odżywczych tak potrzebnych w tym szczególnym okresie.

Zgodnie z informacjami podanymi przez producenta Femibion 0 preparat ten należy stosować na co najmniej sześć tygodni przed planowanym zapłodnieniem aż do końca pierwszego trymestru ciąży.

W związku z tym powinna Pani rozpocząć zażywanie Femibion 0 w ostatnim tygodniu lutego. Oczywiście może Pani również zacząć przyjmować tabletki wcześniej.

Pytania dotyczące suplementu Femibion znaleźć można poniżej: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-femibion-0-mozna-brac-na-poczatku-ciazy, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-moge-przyjmowac-suplement-diety-femibion-zero-przy-niedoczynnosci-tarczycy, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jak-stosowac-femibion.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.