Kłujący ból w prawej piersi. Czy to coś poważnego?

Mam 27 lat. Od dwóch dni mam miesiączkę. Od około dwóch tygodni co jakiś czas pojawia się kłujący ból w prawej piersi z boku. Od tygodnia wyczuwam w niej zgrubienia, ale nie guza. Kłujący ból szczególnie pojawia się podczas kąpieli. Z lewą piersią jest wszystko dobrze. Przed miesiączką zawsze bolały mnie dwie piersi a teraz tylko jedna i ten kłujący ból nie daje mi spokoju.

Proszę o poradę co to może oznaczać i kiedy przejdzie?

27 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Bardzo dziękujemy za zadanie pytania.

Kłujący ból jednej piersi może mieć różne podłoże. Najczęstszą przyczyną jest ból neurogenny (np. nerwoból międzyżebrowy). Nie jest to poważne schorzenie. Jednak nie można wykluczyć innych przyczyn bólu.

Aby ustalić dokladną przyczynę, należy umówić się na wizytę u lekarza ginekologa, który z pewnością rozwieje wszelkie wątpliwości.

Zachęcamy do zadawania innych pytań, na które z przyjemnością odpowiemy.

Zespół redakcyjny abcZdrowie.pl