Krwawienie po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych a konieczność wznowienia

Odstawiłam tabletki antykoncepcyjne w tym miesiącu...miesiączkę miałam 2 stycznia 2015...dziś jest 14 styczeń i pojawiło się krwawienie . Czy mam wziąć tabletkę anty. z dniem dzisiejszym?Jestem strasznie zakłopotana...Proszę o pomoc.

Małgorzata Panek

Jeśli krwawienie pojawiło się mimo przyjmowania tabletki nie jest to krwawienie prawidłowe, a tzw. acykliczne. Najlepiej kontyunować przyjmowanie tabletek hormonalnych i udać się do lekarza ginekologa.
Pozdrawiam