Lęk przed zjawiskami paranormalnymi u 20-latki

Jak sobie radzić z lękiem przed zjawiskami paranormalnymi? Kiedy jest ciemno, czuję czyjąś obecność, coś mnie obserwuje. Boję się, że coś mi zrobi. Kiedy jest ktoś ze mną, lęk jest wyczuwalny, ale daje sobie z nim radę, natomiast kiedy nikogo nie ma w pobliżu, lęk jest taki ogromny, że nie potrafię normalnie funkcjonować. Nie mogę spać, umyć się ani nic zrobić, tak się boję, że leżę sparaliżowana. Chłopak musi być ze mną non stop kiedy jest ciemno. Co robić, żeby przestać męczyć jego i siebie?

Nie wiem co to są zjawiska paranormalne? Albo rzeczywiście ma Pani problemy ze zdrowiem psychicznym i konieczna jest wizyta u psychiatry, albo uruchamia Pani mechanizmy, które potrzebna są dla wywołania zainteresowania swoją osobą, zatrzymania chłopaka i jego uwagi. Może rozmowa z psychologiem pozwoli na ustalenie co tak naprawdę się dzieje.