Zapytaj lekarza

1 , 0 2 7 , 7 4 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Mam 12 lat - jaką dietę powinnam zastosować?

Mam 11 lat (rocznikowo 12) ważę 46 kg przy wzroście 150 cm - ile powinnam ważyć i jaką dietę stosować? ile posiłków i o jakich porach oraz może jakiś jadłospis..? często ćwiczę, ale bez diety nic mi nie wyjdzie... ważę za dużo i mam tłuszczyk i fałdki na brzuchu -, to okropne podczas gdy moje koleżanki ważą max 42 kg i nie mają ani jednej fałdki na brzuchu - pomocy to ważne.

11 LAT ponad rok temu

Czy dieta cud istnieje?

Wiele osób, które chciałyby schudnąć, liczą, że w końcu trafią na cudowną dietę. Chcą zrzucić zbędne kilogramy bez zbędnego wysiłku. Czy to możliwe? Obejrzyj film i sprawdź.

Redakcja abcZdrowie
79 poziom zaufania

Witamy serdecznie!

Według siatek centylowych Twoja masa ciała oscyluje około 60 centyla, zaś wzrost około 25 centyla. Oznacza to, choć wartości te są prawidłowe w stosunku do wieku, to rzeczywiście istnieje pewna dysproporcja między wzrostem a masą ciała. Wynikiem tego jest nadwaga. Zdecydowanie zatem powinnaś skonsultować się ze specjalistą pediatrą, który oceni czy Twoja masa ciała nie ma podłoża chorobowego. Pamiętaj jednak, że odchudzanie w klasycznej formie jest przeciwwskazane u dzieci i młodzieży. Możesz jednak zastosować uniwersalne zasady zdrowego żywienia oraz zwiększyć aktywność fizyczną.

Zasady zdrowego żywienia:
- jedz 5 posiłków dziennie w regularnych odstępach i nie podjadaj między nimi,
- wyeliminuj z diety słodycze,
- ogranicz tłuszcze w diecie
- jedz produkty zbożowe, owoce i warzywa,
- pij wodę mineralną, przestań słodzić herbatę,
- unikaj potraw smażonych.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy