Mam 16 lat - co zrobić, by zredukować zbędne kilogramy?

Mam lat 16, moja waga to 93 kg, mam 175 cm wzrostu. Jestem uczniem gimnazjum, moja aktywność fizyczna to ćwiczenie na WF-ie. WF mam 4 razy w tygodniu dwa razy z rzędu. Nie podejmowałem nigdy diety, ale moja motywacja, by schudnąć, jest bardzo wysoka. W rodzinie nie ma osoby, która miałaby nadwagę. U lekarza nie byłem, by wykluczyć przyczyny choroby. Moje odżywianie to śniadanie około godziny (dni powszednie) 7:15-7:35 (3 skibki chleba zwykłego), potem jem obiad około godziny 14:00-15:50 (jak jest zupa, to około dwóch szklanek, a jak są ziemniaki, to około 3 łyżek), kolacja (4 skibki) około 18:00-19:00, w weekendy śniadanie (2 skibki) około 9:00-9:30, obiad tak samo jak w dni powszednie - 12:30-13:30 - i kolacja (4 skibki) około 18:00. Obiad mój nie składa się z dwóch dań, jest albo jakaś zupa, albo drugie danie. Nie mam żadnej choroby przewlekłej. Proszę o dietę odpowiednią dla mnie!
ponad rok temu

Witam,
aby utrata masy ciała była trwała, a efekty widoczne, powinieneś połączyć aktywność fizyczną z prawidłowym odżywianiem. Na początek zapoznaj się z zasadami zdrowego odżywiania, które znajdziesz  w artykule http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki i postaraj się do nich zastosować. Jeśli chciałbyś konkretną dietę, powinieneś wybrać się do poradni dietetycznej, ponieważ z mojej strony mam za mało informacji.
Zwiększ także aktywność fizyczną, spędzaj czas wolny na sporcie i ćwiczeniach, np. z naszej strony www.abccwiczenia.pl.

Pozdrawiam