Mam 34 lata, ważę 100 kg. Chcę schudnąć, ale nie wiem jak.

Mam 34 lata, jestem kobietą, ważę 100 kg, na dodatek mam nadciśnienie. Chcę schudnąć, ale nie wiem jaką dietę zastosować?

Nie wiem, jaki jest Pani codzienny jadłospis i jaki tryb życia Pani prowadzi. Dlatego podam główne zalecenia w nadciśnieniu.

Rezygnacja z palenia tytoniu.
Umiar w spożyciu alkoholu.
Ograniczenie spożycia soli (mniej niż 1 łyżeczka soli).
Zwiększenie spożycia potasu.
Zwiększenie spożycia owoców.
Zwiększenie spożycia warzyw - 4-5 porcji lub 300 g/dzień.
Zwiększenie spożycia ryb.
Zmniejszenie spożycia NKT i tłuszczu ogółem.
Regularna aktywność fizyczna u osób prowadzących siedzący tryb życia.
Redukcja masy ciała poprzez: unikanie produktów tłustych, słodyczy, słonych przekąsek, gotowych dań, produktów typu fast food i innych.

Takie zmiany w Pani życiu spowodują obniżenie ciśnienia krwi oraz spadek masy ciała.

Jeśli chce Pani zastosować konkretną dietę, polecam śródziemnomorską. Jest ona szczególnie zalecana dla osób z nadciśnieniem, miażdżycą i innymi chorobami cywilizacyjnymi, także przy otyłości. Dla osób z prawidłową masą ciała, również jest idealnym schematem żywieniowym.

Pozdrawiam.