Jak schudnąć z ud i brzucha w wieku 13 lat?

Dzień dobry mam 13 lat jestem chłopakiem mierze 154 cm wzrostu a waże około 53-55 kg i przeszkadza mi to mam duży brzuch fałdy i grube nogi (uda) co mam zrobić aby schudnąć bo czuje sie niekomfortowo w takim ciele ;(

Roma Wojtewicz Dietetyka, Poznań

Witam Masa ciała znajduje się w normie, jednak najprawdopodobniej brak aktywności fizycznej i niewłaściwy tryb życia wpływają na nadmierne gromadzenie się tkanki tłuszczowej w wymienionych partiach ciała. W tym wieku organizm przechodzi różne fazy dojrzewania, dlatego też masa ciała i wzrost ulegną jeszcze zmianie. Warto już teraz zadbać o to , aby dostarczać odpowiednią ilość energii i prowadzić zdrowy tryb życia. Przede wszystkim należy unikać słodyczy,słodzonych napojów, słonych kalorycznych przekąsek, tłustych produktów i dań (zwłaszcza smażonych). Warto natomiast zwiększyć spożycie świeżych warzyw i owoców. Ważna jest też codzienna aktywność fizyczna - dowolna forma sportu, realizowana minimum 40 min. dziennie. Taki tryb życia na pewno wpłynie na redukcję masy ciała.