Miałam krwotok po drugim stosunku - czy to normalne?

Mam 22 lata. Niedawno odbyłam swój pierwszy stosunek. Po nim, tak jak się tego spodziewałam, lekko krwawiłam. Drugi stosunek odbyłam 3 dni później. Gdy partner we mnie "wchodził", poczułam ból - tak jak za pierwszym razem. Po stosunku dostałam lekkiego krwotoku, który trwał ok 5 minut. Następny stosunek chciałam odbyć również 3 dni później, jednak gdy partner chciał we mnie "wejść", poczułam ten sam ból i znowu zaczęłam krwawić, więc już nie dopuściłam do stosunku. Bardzo liczę na odpowiedź i proszę o pomoc.

Witaminy w ciąży

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!
Nawracające krwawienia po odbyciu pierwszego stosunku mogą mieć kilka przyczyn. Pierwsza związana jest z niepełną defloracją błony dziewiczej. Ma ona miejsce głównie w przypadku grubych błon. Druga związana jest ze stanami zapalnymi, nadżerką, polipami, endometriozą i wieloma innymi patologiami w obrębie dróg rodnych. Niestety bez badania ginekologicznego nie da się ustalić, co jest przyczyną w Pani przypadku. Z tego też powodu zachęcam do wizyty u specjalisty.
Pozdrawiam