Morfologia krwi a stosowanie leku Ibuprom

Witam, proszę o interpretację wyników badania krwi. Zaznaczę że badanie nie było na czczo bo lekarz poprosił o wykonanie mimo wszystko zaraz po wizycie. Dodatkowo dzień wcześniej bolało mnie ucho i wziąłem ibuprom (2x200mg). LYM 1.9 10^3/ul 22.3 % MXD 0.2 10^3/ul 2.4 % NEUT 6.3 10^3/ul 75.3 % potas w surowicy 4.34 mmol/l cholesterol 198 mg/dl trójglicerydy 211 mg/dl HDL 29 mg/dl LDL 127 mg/dl Czy badanie nie na czczo może wpływać na powyższe wyniki, szczególnie cholesterolu?

Aleksander Ropielewski

Nie powinno się oceniać wyników gospodarki lipidowej pobranych po posiłku, ponieważ posiłek może wpłynąć na ich wynik, jednak bardizej na trójglicerydy i LDL oraz HDL niż cholesterol.