Możliwość odstawienia leku Vivace

Vivace, czy mogę zakończyć przyjmowanie? Dzień dobry. Przyjmuję vivace 2,5mg (wcześniej 5,0mg). Ciśnienie unormowało się i utrzymuje na poziomie 120 -130. Podczas ostatniej wizyty mój lekarz oświadczył mi, że nie ma potrzeby przyjmowania leku dalej, jeżeli ciśnienie utrzymuje się na tak dobrym poziomie. Leku już nie wypisał na receptę. Mam 59 lat, a vivace przyjmuję od czterech lat. Obawiam się, czy po odstawieniu leku nie wróci nadciśnienie? Pozdrawiam, Maria.

We wskazaniach do stosowania VIVACE : profilaktyka chorób układu sercowo-naczyniowego: zmniejszenie chorobowości i umieralności z przyczyn sercowo-naczyniowych u pacjentów z: jawną chorobą układu sercowo-naczyniowego o etiologii miażdżycowej (choroba niedokrwienna serca lub udar bądź choroba naczyń obwodowych w wywiadzie) lub cukrzycą i przynajmniej jednym sercowo-naczyniowym czynnikiem ryzyka.
Prawidłowy pomiar ciśnienia w gabinecie nie może być jedynym kryterium odstawienia leku. Myślę, że lekarz podjął decyzję po analizie ekg, badań krwi (kreatynina, cukier, lipidogram, jonogram) i ogólnej kondycji .