Możliwość założenia pierścienia antykoncepcyjnego bez miesiączki

Lekarz zmienił mi tabletki antykoncepcyjne Vixpo na Nuova Ring. Miałam założyć pierścień w 1 dzień miesiączki, ale nie dostałam jej. Nie jestem w ciąży. Czy mogę po prostu założyć pierścień nawet jak nie dostanę miesiączki? Mam torbiel na jednym jajniku i nie mogę zrobić dłuższej niż miesiąc przerwy w kuracji hormonalnej.

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę koniecznie udać się do ginekologa. Odpowiednie zalecenia można określić po ponownym badaniu ginekologicznym.