Zastosowanie Escapelle i pierścienia antykoncepcyjnego bez miesiączki

Witam Chciałam sie zapytać odnośnie antykocepcji. Otóż w dniu 10.11 wpsółżyłam z chłopakiem oraz 12.11 od razu udałam się do lekarza i zarzyłam escapelle ze względu że był to stunek bez zabezpieczenia. 13.11 natomiast użyłam pierścienia antykocepcyjnego.Natomiast miesiączke miałam 2 tygodnie temu. Proszę o odpowiedz czy jestem teraz zabezpieczona na 100% i nie wpływa to negatywnie na tabletkę którą zażyłam Dziękuje serdecznie za odpowiedż.

Renata GrzechociĹska

Witam.
Pierścień należy założyć pierwszego dnia miesiączki tylko wówczas jego skuteczność jest wysoka, dlatego należy stosować przez 7 dni dodatkowe zabezpieczenie.
Pozdrawiam