Możliwość założenia spirali antykoncepcyjnej przy wirusie HPV

Witam. Stwierdzono u mnie wirus hpv. Wiem tylko,że małego stopnia, czy coś w tym stylu. Po pierwszym porodzie mi gdzie nigdzie znikło. Po drugim dostałam wezwanie do przychodni w celu dalszego leczenia. Ale ja wtedy nic na to nie brałam, żadnych lekarstw. Moje pytanie jest takie: czy z tym wirusem jest możliwość założenia spirali. Chcę się zabezpieczyć. I inna metoda antykoncepcji nie wchodzi w grę. Niestety lekarz jest za tabletkami (i wiemy dlaczego).

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Infekcja HPV nie musi być przeciwwskazaniem do założenia spirali. Możliwość zastosowania tego typu antykoncepcji powinien ocenić specjalista ginekolog. Proszę zatem zasięgnąć informacji na temat możliwości aplikacji wkładki na następnej wizycie kontrolnej.