Na co wskazuje taka płynowa zmiana w jamie brzusznej?

Po usg brzucha lekarz stwierdził "strukturę płynowa o średnicy co najmniej 14 cm, na lewo od pęcherza moczowego". Wysłał na tomografię. Wątroba, pęcherzyk żółciowy, trzustka, nerki, śledziona prawidłowe. Co może oznaczać ta "struktura płynowa "? Jakieś torbiele? Czy to może być coś groźnego?

Tomografia jest badaniem o większej czułości, niż USG. Jeżeli nie wykazano w niej żadnych istotnych zmian, należy przypuszczać, że obraz ultrasonograficzny mógł być zakłamany np. przez warunki anatomiczne.